Rmkakui7roca2ahydwcv

Tööalase koolituse regulatsioon ja maksustamine

Osalen seminaril

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Sügisel jätkub töötajate koolitamine uue hooga ja paljud töötajad jätkavad ka isiklikke, töösuhte väliseid õpinguid. Veebiseminaril käsitletakse tööalaste koolituste ning õppepuhkuste regulatsiooni, arutatakse vormistamise, tasustamise ning maksustamise erisusi.

Teemad:

 • tööalane koolitus:
  - tööandja kohustus töötajat koolitada
  - töötaja kohustus koolitustel osaleda
  - tööalasel koolitusel osalemise aja eest tasustamine
  - kui tööalane koolitus jääb töötaja vabasse aega
  - kuidas on käsitletud sõiduaeg koolitusele
  - tööandja kohustus töötajat koolitada enne töölepingu ülesütlemist töötaja töövõime vähenemise tõttu
 • koolituskulude hüvitamise siduv kokkulepe (siduvusaja lubatud pikkus vs koolituskulude suurus; kokkuleppe vorminõuded; koolituskulude tagasimaksmine)
 • õppepuhkus:
  - tööalane koolitus vs õppepuhkus
  - milliste koolitusvormide puhul võetakse õppepuhkust ja kui palju tasulisi ning tasustamata päevi saab võtta
  - õppepuhkuse õiguse tõendamine, puhkuse vormistamine, tasustamine keskmise töötasu alusel ja tasu väljamaksmine
  - õppepuhkuse katkestamine ja aegumine
  - õppepuhkuse andmine akadeemilise puhkuse ajal
  - tasemeõppeasutuse lõpetamiseks antav õppepuhkus
  - tasustamata puhkus õppima asumiseks (sisseastumiskatsete tegemiseks)
 • erinevate koolituste/õppemaksude kulude hüvitamise maksustamise erisused (töötaja, juhtorgani liige, võlaõigusliku lepinguga tööd tegev isik; INF deklaratsioon)
 • lühiülevaade Töötukassa poolt kompenseeritavatest koolituskuludest tööandjale


Koolitaja


Elena Lass
Elena Lass

Advokaadibüroo Kaarma & Kaldvee jurist. Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistratuuri. Viis aastat töötas Elena audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. BDO-s oli Elena tihedalt seotud suurte palgaklientide tööga, arvestades töötasusid näiteks ettevõtetele nagu Skype jne. Peale BDO-st lahkumist asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastal 2015 asus Elena juristina tööle advokaadibüroosse Kaarma & Kaldvee, kus ta tegeleb muuhulgas klientide tööõiguse alaste küsimustega. Elena on pidanud aastast 2012 tööõiguse ja palgaarvestuse loenguid ja seminare Tallinna Tehnikaülikooli finantsarvestuse instituudi juures ning aastast 2013 ka Täiskasvanute Koolituskeskuses. Samuti on Elena esinenud näiteks Tallinna Konverentside, Raamatupidajate Kogu jt poolt korraldatud konverentsidel ja koolitustel. Ka on Elena avaldanud mitmeid erialaseid artikleid erinevates väljaannetes, näiteks ajakirjades MaskuMaksja ja Personalipraktik.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!