Tasumata arvete ja ettemaksuarvete maksuprobleemid

Täname huvi eest Addenda 24/7 veebiseminari vastu!

Veebiseminar on salvestatud 15. juunil 2020.

Peale veebiseminarile registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-õppekeskkonda. E-õppekeskkonnas saate seminari vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-õppekeskonnas on seminarid personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil e-õppekeskkonda kasutada Google Chrome või Firefox internetibrauseriga (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Veebiseminari läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on veebiseminari läbimine täies mahus ning arve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebiseminari läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Veebiseminaril eesmärk on käsitleda enamlevinud probleeme arvete vormistamisel ja sisendkäibemaksu mahaarvamisel. Puudused arvete vormistamisel ei võimalda maha arvata sisendkäibemaksu ning tekitab tulumaksuriski. Tasumata arved on oluline äririsk ja lisaks ka maksuprobleem. Veebiseminaril vaatame üle kohtupraktika arvete teemal ning selgitame mida tuleb kohtupraktika kohaselt kajastada arvel lisaks seaduses toodud rekvisiitidele.

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

  • oskab paremini aru saada maksuseaduse reeglitest seoses arvetega
  • oskab vältida vigu tehingute maksukäsitluse kajastamisel
  • oskab vältida vigu käibedeklaratsiooni täitmisel

Tõnis Jakob käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

  • tasumata arvete, ettemaksuarvete ja kreeditarvete maksuprobleemid
  • sisendkäibemaksu mahaarvamise põhinõuded
  • käibemaksuseaduse ja tulumaksuseaduse nõuded arvele (algdokumendile)
  • maksustamise nüansid kui algdokument ei ole korrektne
  • kas arvet(algdokumenti) saab ostja täiendada ja millal nõuda uut arvet
  • nõuded arvele ja tehingute tõendamise probleemid
  • kohtupraktika arvete teemal


Koolitaja


Tõnis Jakob
Tõnis Jakob

Tõnis Jakob on Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Tõnis Jakob on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!