Kqaner4ltjmjbwvhqfzp

Tasumata arvete ja ettemaksuarvete maksuprobleemid

Liquid error: internal

Osalen seminaril

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Maksuprobleeme on tekitanud ettemaksuarvete puhul tehingu toimumise aeg ja tehingu ärajäämisel kreeditarve ehk tehingu tühistamine. Lisaks on mitmeid probleeme tasumata arvete maksustamisega. Seminaril annab maksuspetsialist Tõnis Jakob täieliku ja praktilise ülevaate antud teemade maksuprobleemide kohta.

Teemad:

  • mis saab, kui ostjal ei ole plaanis müügiarvet tasuda
  • millised võimalused on arveid tühistada ja kas on lubatud arve kreeditarvega tühistada
  • millal arve summa deklareeritakse ning tasutakse käibemaks
  • kuidas käituda, kui tegu on ostja petuskeemidega
  • maksuprobleeme on tekitanud ettemaksuarvete puhul tehingu toimumise aeg ja tehingu ärajäämisel kreeditarve ehk tehingu tühistamine
  • kuidas käituda, kui kaupa ei ole üle antud ja ei ole ka selle eest tasutud
  • kas arve väljastamine tekitab käivet? Millised on erandid? Millal tekib ettevõttel sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus
  • nõuded arvele


Koolitaja


Tõnis Jakob
Tõnis Jakob

Tõnis Jakob, OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor.

Tõnis Jakob on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!