Suhtluskorra probleemid ja lapserööv*
Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!
Koolitusel räägime suhtluskorra probleemidest ja lapseröövist. Kõneleme olukordadest, kus on tekkinud probleemid suhtlemiskorra suhtes ehk kui üks vanem takistab põhjendamatult suhtlemist teise vanemaga või tekib olukord, kus üks vanem hoiab last enda juures või ka mõne sugulase juures kinni (siseriiklik lapserööv). Paraku on lapseröövi teema aina populaarsem küsimus, sh peavad kohalikud omavalitsused nendes menetlustes oma arvamust avaldama.
Koolituse eesmärk on anda vastuseid enamlevinud küsimustele:
- Mis on hooldusõiguse sisu ning vanema kohustused hooldusõiguse teostamisel?
- Kuidas teostavad lahus elavad vanemad otsustusõigust? Milliseid asju tohib lahus elav vanem otsustada üksi ja millised otsused peavad vanemad ühiselt vastu võtma?
- Millal saab hooldusõigust piirata, peatada, ära võtta, ning taastada. Millisel juhul on võimalik ja vajalik ühise hooldusõiguse lõpetamine?
- Mis vahe on ühise hooldusõiguse lõpetamisel ja ainuhooldusõiguse üleandmisele ühele vanemale ja otsustusõiguse andmine ühele vanemale.
- Mis on suhtlusõiguse sisu ning kuidas teostada vanemate ja lapse suhtlusõigust.
- Suhtluskorra kokkulepete täitmine (lastekaitseametniku juures sõlmitud suhtluskord, notaris sõlmitud suhtluskord jmt) ning kohtu poolt määratud suhtluskorra täitmine täitemenetluses.
- Rahvusvaheline ja siseriiklik lapserööv
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- teab õiguslikku problemaatikat, mis on seotud suhtluskorra regusleerimisel
Janne-Liisa Ottis käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:
- hooldusõigus
- otsustusõigus
- hooldusõiguse piiramine, peatamine, äravõtmine, ühise hooldusõiguse lõpetamine
- hooldusõiguse vs otsustusõiguse andmine ühele vanemale
- suhtlusõigus
- suhtluskord
E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Uute sotsiaaltöö alaste koolitustega saate tutvuda SIIT!
Koolitaja
Advokaadibüroo DEM vandeadvokaat