Sõiduautoga seotud maksuküsimused ning kasutatud kauba käibemaksu erikord*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Koolituse eesmärk on selgitada sõiduauto ja kaubiku kasutamisel tekkivaid maksuriske. Teatud juhtudel ei loeta erisoodustuseks sõiduautoga tööle ja koju sõite.
Kasutatud kauba müügil rakendatakse erikorda, kuid tuleb selgelt eristada uue kauba, vana kauba ja kasutatud kauba maksustamise erisusi.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • oskab paremini aru saada maksuseaduse sätetest
 • oskab vältida vigu tehingute maksustamisel
 • teab, mida arvestada äriühingu transpordivahendi kasutamisel töö- ja eratarbeks
 • oskab eristada kasutatud kauba maksustamist teiste kaupade maksustamisest
 • koolituse läbinu oskab praktikas rakendada maksumuudatusi ja vältida vigu

Tõnis Jakob käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • sõiduauto eratarbeks kasutamise maksukäsitlus, tööle ja koju sõidu maksukäsitlus
 • muu transpordivahendi kasutamise maksukäsitlus (kaubik)
 • nõuded sõidupäevikule
 • nõuded sõiduauto hüvitise maksmisele
 • millistel asjaoludel on sõiduautoga seotud kuludelt sisendkäibemaks mahaarvatav
 • kasutatud kauba käibemaksu erikord
 • mille poolest erineb uue kauba, vana kauba ja kasutatud kauba käibemaksuga maksustamine

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Uute raamatupidamise koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Tõnis Jakob
Tõnis Jakob

Tõnis Jakob on Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Tõnis Jakob on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!