Riigikohtu praktika planeerimisasjades 2019-2024*
Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!
Koolituse eesmärk on anda planeerimise valdkonnas tegutsevatele isikutele teemakohane ülevaade riigikohtu lahenditest. Räägime planeerimise põhimõtetest, menetlusosalistest ja nende kaasamisest, menetluse algatamisest ja läbiviimisest, planeeringu kehtestamisest, planeeringute liikidest ning ühtlasi kohtumenetlusest planeerimisasjades. Lisaks eelnevale tutvustame Riigikohtu kaasusi erinevatel teemadel nagu näiteks müranormid, rohevõrgustik, kliima jms.
Õpiväljundina koolituse läbinu:
- on kursis Riigikohtu viimase viie aasta praktikaga planeerimisõiguse valdkonnas ja oskab sellest lähtuvalt planeerimisseadust tõlgendada
Maarja Oras käsitleb koolituse käigus järgmisi teemasid:
- planeerimise põhimõtted
- menetlusosalised ja nende kaasamine
- menetluse algatamine
- menetluse käik (sh KSH)
- planeeringu kehtestamine
- planeeringute liigid
- kohtumenetlus planeerimisasjades
- varia (erinevad planeerimise alamvaldkonnad, mille teemal viimastel aastatel rohkem praktikat olnud, nagu nt rohevõrgustikud ja müra, aga ka planeerimisega põimuvaid teemasid nagu nt projekteerimistingimused)
E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).
Koolituse läbimisel väljastab me tõendi. Koolitus annab 3,6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Uute ehitusalaste koolitustega saate tutvuda SIIT!
Olemas olevate salvestatud ehitusjuhtimise alaste koolitustega saate tutvuda SIIT!
Koolitaja
Riigikohtu halduskolleegiumi nõunik