
Riigikohtu praktika keskkonnaküsimustes alates 2020*
Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!
Koolituse eesmärk on anda osalejatele terviklik ülevaade Riigikohtu uuematest ja olulisematest keskkonnaõiguse kohtulahenditest. Koolitusel tutvustame Riigikohtu praktikat keskkonnaküsimustes alates 2020. aastast. Analüüsime kaasusi, mis on Riigikohtusse jõudnud. Samuti arutame Riigikohtu seisukohtade üle, paneme nad süsteemi ja loome seoseid erinevate lahendite vahel.
Koolitusel käsitletakse Riigikohtu uuemaid ja olulisemaid keskkonnaõiguse kohtulahendeid.
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- on kursis keskkonnasõiguse aktuaalküsimuste ja lahenditega
Riigikohtu praktikal tuginedes, eeskätt alates 2020. aasta algusest, tutvustab kohtunik Pihel Sarv kaasusi järgmistel teemadel:
- Liigikaitse: kuidas tuleks oma tegevusi kavandades arvestada kaitsealuste liikidega nii kaitse alla võetud elupaikades kui ka väljaspool neid?
- Sini-rohevõrgustik: miks see oluline on? Kuidas mõjutab planeerimist, ehitust, metsaraiet?
- Ranna ja kalda kasutamine: mis eesmärke teenivad piirangud? Millised on piirangud ja võimalused veekogu äärde ehitamisel? Mida peaks teadma kallasraja kohta? Arutame ka rannale ja kaldale ehitamisega seoses kavandatavaid muudatusi.
- Natura alade kaitse: kuidas hinnata plaanitava tegevuse mõju Natura alale? Mida arvestada Natura aladel arendusi või metsaraiet kavandades?
- Kliimaõigus: kas ja kuidas tuleks arvestada arenduse mõju kliimale ja kliimakindlust?
- Kaevandamine: kuidas arvestada ettevõtja, mõjutatud inimeste, kohaliku omavalitsuse ja riigi huve?
E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).
Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Uute ehitusalaste koolitustega saate tutvuda SIIT!
Koolitaja

Tallinna Halduskohtu kohtunik