Riigihanke raamlepingute muutmisest ja täitmisest Ukraina sõja tingimustes*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Rahvusvahelised sanktsioonid seoses Venemaa agressiooniga Ukrainas, aga ka energiakriis, logistikakriis ning ka koroonakriisi mõjutused on päevakorrale toonud hankelepingute täitmise ning ühe või teise osapoole soovil hankelepingu muutmise, sealhulgas muutused kauba või teenuse hinnas, või lausa ülesütlemise teema. Kui tavasituatsioonis annab raamlepingu kasutamine pikemaks perioodiks raamistiku hankija ja pakkuja vahelisele koostööle, siis praegustes majandusoludes on olukord vastupidine.

Koolitusel vastame enamtekkinud küsimustele seoses riigihanke raamlepingute muutmisega:
 • Kas raamlepingu korral on hankelepingu muutmine lubatud?
 • Kas raamlepingu osaliste vahel võib ennetähtaegselt korraldada uue minikonkursi?
 • Kas teenusepakkujal, kellega hankeleping lõpetati, kehtib jätkuvalt raamleping ja tal on õigus uuel minikonkursil osaleda?
 • Millised oleks lahendused hankelepingute muutmisel, kui materjali kallinemisest tuleks muuta hankelepingut nii et selle tulemusena ületab hankelepingu maksumus menetlusliiki, millega see algselt sõlmiti.
Koolitusel käsitletavate teemade omandamine on kasulik nii riigihangete korraldamisega tegelevatele hankija juhtidele ja spetsialistidele kui ka riigihangetel osalevate ettevõtete juhtidele ja töötajatele. Raamlepingu korras hankelepingute muutmine ja täitmine puudutab ühtemoodi nii hankija kui ka pakkujate huve.
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 • omab ülevaadet raamlepingu korras sõlmitud hankelepingute muutmise võimalustest ning kaasnevatest tagajärgedest

Vandeadvokaat Alar Urm käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • hankelepingute sõlmimine raamlepingute alusel
 • eeldatav maksumus
 • menetlusreeglid
 • hankelepingute muutmine kriisi tingimustes
 • vääramatu jõud ja majandusliku tasakaalu muutmine
 • soovitused nii hankijale kui pakkujale tänastes oludes parima tulemuse saavutamiseks

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 6. mail 2022.

Uute riigihanke alaste koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Alar Urm
Alar Urm

Tegutseva vandeadvokaadina on vandeadvokaat Alar Urmi töölaual just ehitus- ja riigihangete valdkonna lepingud, probleemküsimused ja vaidlused. KOV tööspetsiifikaga on Alar Urm puutunud kokku enam kui 20. aasta vältel. Alar Urm on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega: on erinevate ülikoolide lektor, lisaks on tal juhi kogemus erinevatest riigiasutustest, paljude äriühingute nii nõukogu kui ka juhatuse liikme kogemus.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!