Riigihangete registri kasutajakoolitus algajatele hankijatele*
Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!
Koolitusel antakse algajale hankijale juhised, mida silmas pidada riigihanke alusdokumentide koostamisel, kui täpne peaks olema tehniline kirjeldus, kuidas seada kvalifitseerumis- ja vastavustingimusi ning millised võiksid olla hindamiskriteeriumid, et hanget registrisse sisestada. Kuidas sisestada hanget riigihangete registrisse (avatud, lihthankemenetlus, väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus). Riigihangete registris põhiliste võimaluste tutvustus. Kuidas toimetada siis, kui registris on hange avaldatud ja mida teha peale pakkumuste avamist (vastavuse kontroll, hindamine, eduka pakkumuse valimine, kvalifitseerimine). Koolitusel käime läbi ka mõningased vead, et neid ise mitte korrata ja vähendada riski, et hanget tuleb uuesti teha.
Koolituse eesmärk on tutvustada riigihankeregistri võimalusi ning õpetada hankijaid seda kasutama. Samuti antakse koolitusel nõu, kuidas koostada riigihanke alusdokumente nii, et neid hiljem probleemideta registrisse sisestada ning milliseid vigu vältida, et vähenda riski, kus hange tuleb uuesti teha.
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- teab, mida silmas pidada riigihanke alusdokumentide koostamisel, et hange oleks registrisse sisestamiseks valmis
- teab, kuidas seada vastavus- ja kvalifitseerimistingimusi ning hindamiskriteeriumeid lähtuvalt hanke esemest
- teab, kuidas toimetada riigihangete registris ja seda igas menetluse etapis
Kersti Värä käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:
- riigihanke alusdokumentid – kuidas koostada riigihanke alusdokumente, et neid hiljem probleemideta registrisse sisestada (kuidas sõnastada vastavus- ja kvalifitseerimistingimusi ning hindamiskriteeriumeid lähtuvalt hanke esemest)
- riigihangete registri lühitutvustus
- hanke sisestamine registrisse
- hankemenetluse erinevad etapid (küsimused/vastused, pakkumuste avamine, vastavuse kontroll, hindamine, eduka pakkumuse valimine, kvalifitseerimine) – mida, kuna ja kuidas registris toimetada ning kuidas tagada pakkujate võrdne kohtlemine
E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Uute riigihanke alaste koolitustega saate tutvuda SIIT!
Koolitaja
Eesti Raudtee hanke juhtivspetsialist