Riigihangete seaduse muudatustest praktikule*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Riigikogu võttis 13.04.2022 vastu seaduse, millega muudetakse suur hulk riigihangete seaduse sätteid. Riigihangete seaduse muudatuste eesmärgiks ei ole avada sisulist diskussiooni viimase riigihangete seaduse vastuvõtmisel tehtud valikute osas, vaid lahendada riigihangete seaduse rakendamisel ilmnenud kitsaskohad ning kõrvalekalded direktiivide täielikul ülevõtmisel. Riigihangete seaduse muudatused hakkavad kehtima 01.06.2022.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade olulisematest ja huvitavamatest seaduse muudatustest, mis võiks olla kasulik teadmine igale riigihanke praktikule.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • omab ülevaadet olulisematest riigihangete seaduse muudatustest, mis hakkavad kehtima 01.06.2022.

Diana Minumets käsitleb koolitusel eelkõige järgmisi muudatusi:

  • heastamist ja hankepassi regulatsiooni käsitlevad muudatused, mis peaksid vähendama hankijate ja ettevõtjate halduskoormust
  • hindamiskriteeriume, põhjendamatult madala maksumusega pakkumuste käsitlemist ja hankelepingute rikkumist puudutavad muudatused
  • raamlepingute minikonkursi regulatsiooni täpsustamine seoses kvalifitseerimise tingimuste ja hindamiskriteeriumide seadmisega
  • läbirääkimistega menetlusi puudutavad muudatused
  • erimenetlusi puudutavad muudatused
  • vaidlustus- ja kohtumenetlust puudutavad muudatused

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 14. juunil 2022.

Uute riigihanke alaste koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Diana Minumets
Diana Minumets

Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!