Raamlepingute kasutamine riigihangetes*
Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!
Hankijad seisavad tihti silmitsi olukorraga, kus neil on vaja pikema aja jooksul sarnaseid tooteid või teenuseid, mille hankimiseks ei ole mõistlik iga-aastaselt riigihanget välja kuulutada ega sellele ressurssi kulutada. Raamlepingute kasutamine aitab pikemaks perioodiks luua raamistiku hankija ja pakkuja vahelisele koostööle, mille tingimused on aga tavapärasest hankelepingust paindlikumad. Raamlepingud on ka heaks vahendiks asjade ja teenuste hankimiseks neis valdkondades, kus hankevajadus võib olla harv, kuid kui vajadus tekib, siis on see ajakriitiline ja oluline.
Koolitus keskendub nii õigusteooriale raamlepingu olemuse ja tunnuste kohta, tutvustades sealjuures raamlepinguid käsitlevat vaidlustus- ja kohtupraktikat ning käsitleb ka raamlepingu praktikas kasutamise aspekte.
Koolituse eesmärk on tutvustada raamlepingu sõlmimise nõudeid ja praktilisi kasutusvõimalusi ning raamlepingute sõlmimise ja kasutamisega seotud vaidlustus- ja kohtupraktikat.
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- oskab eristada raamlepingut hankelepingust
- tunneb peamisi raamlepingu liike ja raamlepingute ülesehitamise võimalusi
- tunneb teemakohast peamist vaidlustus- ja kohtupraktikat
Kadri Härginen käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:
- raamlepingu mõiste ja tunnused:
- eristamine hankelepingust
- suletud vs avatud süsteem
- ühe- ja mitmepakkujaga raamlepingud
- täpsustatud või avatud tingimustega raamlepingud
- riigihangete seadusest tulenevad nõuded riigihangetele, mis lõppeb raamlepingu sõlmimisega:
- eeldatav maksumus
- menetlusreeglid
- erandid
- hindamiskriteeriumid
- hankelepingute sõlmimine raamlepingu alusel
- raamlepingute muutmine
- asjakohane vaidlustus- ja kohtupraktika tutvustus
E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Uute riigihanke alaste koolitustega saate tutvuda SIIT!
Koolitaja
Advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat