Cqatvxwxsa23zs9ict8q

Piiriülesed kauba ja teenuse tehingud

Osalen seminaril

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Piiriülestel ostu- ja müügitehingutel tuleb arvestada võimalike välisriigi maksukohustustega, sh käibemaksuga maksustamise ning tulumaksu kinnipidamisega teenustelt, litsentsitasudelt ja muudelt väljamaksetelt. Veebiseminaril anname ülevaate kõigest, mis oluline piiriüleste tehingutega. Seminaril selgitab Tõnis Jakob, millal tekib teenusel ja kaubal käibe tekkimise koht ning millal tuleb registreerida välismaal käibemaksukohustuslaseks!

Teemad:

  • piiriülese kauba müügi eripära
  • piiriüleste teenuste eripära
  • piiriüleste tehingute tõendamise probleemid
  • milliste piiriüleste tehingute puhul saab rakendada 0% määra ja millal mitte
  • käibe tekkimise koha mõju maksustamisele
  • millal tuleb registreerida välismaal käibemaksukohustuslaseks


Koolitaja


Tõnis Jakob
Tõnis Jakob

Tõnis Jakob, OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor.

Tõnis Jakob on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!