Piirdetarindite projekteerimine ning enamlevinud vead eel-, põhi- ja tööprojekti staadiumis*

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Koolitus on salvestatud 11. veebruaril 2021.

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolituse salvestust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab 9,6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on veebikoolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebikoolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

iirdetarind (välissein, aken/välisuks, katus, põrand jms) kui sise- ja väliskeskkonna eraldaja on ehitusprojekti osa, mis on seotud nii arhitektuursete valikute kui ka kandevõimet ja üldstabiilsust tagavate ehituskonstruktsioonidega. Sellest tulenevalt tekivad piirdetarindite esmased lahendused arhitekti valikutest ning lahendatakse detailsemates ehitusprojekti staadiumites arhitekti ja konstruktori koostöös. Pahatihti jäävad aga tarindid arhitekti ning konstruktori vastustusala vahele, millest tulenevalt ei projekteerita neid piisava põhjalikkusega. Kuna tarindite ja nende liitekohtadega on seotud ka külmasillad, õhulekked ning muu ehitusfüüsika ja niiskusturvalisusega seonduv, võivad vead või riskantsed lahendused uute (kerg)tarindite või niiskuse suhtes tundlike materjalide kasutamisel viia niiskuskahjustutuse tekkeni. Selles tulenevalt on vaja piirdetarindite projekteerijatel hankida uusi teadmisi koos (arvutus)näidetega tõstmaks erialast pädevust ning vältimaks enamlevinud vigu.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade piirdetarindite tüüpidest, tarinditele mõjuvatest kliimakoormustest ning tarinditel esitatavatest nõuetest. Jagada ja vahetada kogemusi piirdetarindite projekteerijatega, tõstmaks koolitusel osalejate erialast pädevust. Tutvustada piirdetarindite projekteerijatele koolituse lektori kogemusel enamlevinud puudusi piirdetarindite liitekohtade projekteerimisel koos soovitustega paremate lahenduste tekkimiseks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab tarinditele esitatavaid nõudeid ning mõistab nende ehitusfüüsikalist toimivust
  • oskab kavandada levinuimaid tarindeid ning nende liitekohti
  • on võimeline tõendama tarindi arvutuslikku toimivust EVS-EN ISO 13788 ehk nn kastepunkti meetodil
  • omab arusaama ehitusprojekti ehitusfüüsika ja niiskusturvalisuse osast

Simo Ilomets käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • piirdetarindite tüübid (tuulduv ja mittetuulduv fassaad, kald- ja lamekatus, põrand pinnasel või välisõhu kohal) ning nende toimivus kliimakoorumuste tingimustes
  • piirdetarinditele esitatavad nõuded ja kihtide valik
  • liitekohtade kavandamine fookusega külmasildade ja õhulekete minimeerimiseks
  • näiteid turvalisematest vs riskantsematest lahendustest niiskusturvalisus ehitusprojekti eel-, põhi,- ja tööprojekti staadiumis


Koolitaja


Simo Ilomets
Simo Ilomets

Simo Ilomets on ehitusliku projekteerimise, ekspertiiside ning konsultatsioonidega tegeleva ettevõte Hausi OÜ projekteerija ja ekspert ning Tallinna Tehnikaülikooli, Inseneriteaduskonna, Ehituse ja arhitektuuri instituudi lektor. Varasemalt on ta olnud sama ülikooli Ehitusteaduskonna, Ehitiste projekteerimise instituudi, Ehitusfüüsika ja energiatõhususe õppetooli lektor. Simo Ilometsa ülikoolis läbiviidavateks aineteks on "Niiskuskahjustuste vältimine ehituses", "Ehitusfüüsika" ja "Piirdetarindid". Lisaks õppetööle osaleb ta paljudes teadus- ja uurimistöödes. Samuti osaleb olemasolevate vanemate kortermajade renoveerimisprojektides ning viib läbi erialaseid ekspertiise (ehitusprojektide ekspertiisid, hoonete auditid, ekspertarvamused). Simo erialase töö, sealhulgas uurimis- ja teadustöö põhisuunad on hoonete energiatõhusus, piirdetarindid, märgade ja niiskete ruumide tarindid, ehitusfüüsika, niiskusturvalisus, renoveerimine, hoonete lagunemisprotsessid ja kasutusiga.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!