Päikesepaneelide rajamisega seotud õiguslikud küsimused*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Euroopa Liidu eesmärgid taastuvatest energiaallikatest energia tootmiseks on ambitsioonikad. Seetõttu soodustatakse üldiselt taastuvenergia kasutusele võtmist, kuid praktikas kipub see olema keeruline, kuna reeglid ei ole kas piisavalt selged või on need liiga keerulised. Koolituse käigus selgitame päikesepaneelide paigaldamise ja päikeseelektrijaamade rajamisega seotud õiguslikke küsimusi ning käsitleme ka kohalike omavalitsuste praktikat.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade päikesepaneelide paigaldamisega ja päikeseelektrijaamade rajamisega seotud õiguslikest küsimustest.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab, milliseid lubasid on vaja päikesepaneelide ja päikeseelektrijaamade ehitamiseks ja kasutusele võtmiseks
  • milliseid dokumente tuleb lubade taotlemiseks esitada
  • tunneb värsket kohtupraktikat

Martina Proosa käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • erinevad võimalused päikeseenergia tootmisel.
  • millega on õiguslikus mõttes tegemist - kas ehitise või seadmega
  • kellele kuuluvad päikeseenergia tootmise seadmed ja süsteemid
  • millised on paigaldamise/ehitamise õiguslikud alused
  • kas ja millal vajab päikesepaneelide paigaldamine projekteerimistingimusi
  • kasutusele võtmise alused ja eeldused

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 1,6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 21. septembril 2022.

Uute ehitusalaste koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Martina Proosa
Martina Proosa

Martina Proosa on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Selle aja sisse mahub töö juristina advokaadibüroos ja ühes Eesti suurimas ehitusfirmas ning õiguskantsleri nõunikuna. Ta on olnud planeeringute osakonna juhataja siseministeeriumis, kus tegeles nii õigusloomega - osales planeerimisseaduse ja muude õigusaktide väljatöötamises -, planeeringute järelevalvega kui ka muude planeerimisosakonna ülesannetega. Igapäevase töö kõrvalt on Martina kirjutanud artikleid ning kaks ehitusseadustikku ning planeerimisseadust tutvustavat raamatut sarjas Kinnisvarakool. Lisaks on viinud läbi hulgaliselt koolitusi, muu hulgas sisekoolitusi kohalikes omavalitsustes.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!