Maksusoodustuste kasutamine ja maksude optimeerimine*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Koolituse eesmärk on käsitleda enamlevinud probleeme seoses erinevate maksusoodustuste kasutamisega.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab seadusest tulenevaid võimalusi ja regulatsioone maksukohustuse optimeerimisel ja erinevate soodsamate maksukäsitluste kasutamisel
  • teab mida arvestada tehingute tõendamisel maksustamise jaoks

Tõnis Jakob käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • mis on lubatud ja mittelubatud maksukohustuse optimeerimine
  • mida arvestada maksusoodustuste kasutamisel ja maksukohustuse optimeerimisel
  • kingituste (annetuste) maksukäsitlus 2022. aastal tehtud TuMS muudatusest lähtudes
  • seoses erisoodustustega - sõiduauto hüvitis, töötervishoid, vastuvõtud, kodukontor
  • seoses muudatustega dividendide maksustamisel
  • keerukused seoses eluruumide ja mitteeluruumide soetuse sisendkäibemaksu mahaarvamisel ja üüri käibemaksuga maksustamisel
  • seoses tasumata arvete käibemaksu korrigeerimisega
  • tehingute tõendamise probleemid

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linux, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 26. mail 2022.

Uute raamatupidamise koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Tõnis Jakob
Tõnis Jakob

Tõnis Jakob on Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Tõnis Jakob on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!