Zzz8aw4nqv64end5ku6b

Kulude hüvitamise ja vahendusega seotud maksuprobleemid

Liquid error: internal

Osalen seminaril

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Ettevõtetel tekib aegajalt vajadus eelkõige näiteks välisfirma palvel osta teatud teenus ja see vastavale välisfirmale edasi müüa ehk räägitakse nn kulude hüvitamisest. Näiteks emaettevõte palub tütarettevõttel maksta nende majutuse kas Eestis või välismaal ja hiljem emaettevõte hüvitab tütarettevõttele tehtud kulud. Selliseid olukordi tekib paljudel juhtudel ja mitte ainult seotud isikute vahel. Tegemist võib olla ka tootja poolt turunduskulude hüvitamisega edasimüüjale või teenustasule täiendavalt transpordi-, majutuse hüvitamine. Samuti tekivad maksuprobleemid näiteks siis, kui emaettevõte palub tütarettevõttel teha reklaamikampaania, mille käigus tehakse kingitusi, võetakse vastu külalisi või tekivad erisoodustused ning emaettevõte hüvitab teatud osa kuludest.

Kuidas eristada, millal räägitakse kulude müügist ja millal tulude müügist?
Seminaril käsitletakse nn kulude hüvitamisega seotud maksuprobleeme, nende raamatupidamise ja maksuarvestuse erinevusi ja selgitatakse erinevaid võimalusi maksuriskide vähendamiseks.

Teemad:

  • kulude hüvitamise raamatupidamise käsitlus ja selle erinevus maksuarvestuses
  • mis on netoarvestus ja millal seda rakendada
  • millal on kulude hüvitamine ja millal müük
  • kulude hüvitamise või kulude edasiesitamise juhtumid praktikas
  • kulude hüvitamise käibemaksukäsitlus
  • vahenduse ja komisjoni käibemaksukäsitlus ning erinevus raamatupidamise käsitlusest
  • kulude hüvitamise käsitlus vahendaja ja komisjonärina
  • kulude hüvitamine tulumaksu vaatevinklist


Koolitaja


Tõnis Jakob
Tõnis Jakob

Tõnis Jakob, OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor.

Tõnis Jakob on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!