Kuidas kajastada tulusid ja kulusid valmidusastme meetodil?

Täname huvi eest Addenda 24/7 veebiseminari vastu!

Veebiseminar on salvestatud 20. aprillil 2021.

Peale veebiseminarile registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate seminari salvestust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Veebiseminari läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on veebiseminari läbimine täies mahus ning arve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebiseminari läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Eesti finantsaruandluse standardi järgi kajastatakse teenustest saadav tulu raamatupidamise aastaaruandes valmidusastme meetodil. Valmidusastme meetodi korrektne kasutamine on oluline eelkõige selliste teenuste kajastamisel, mis lähevad üle ühest majandusaastast teise, mis ei ole aruandekuupäevaks lõpetatud. Valmidusastme meetodiga peavad kursis olema eelkõige ehitusettevõtted, aga ka kõik ülejäänud ettvõtted, kes pakuvad pikaajalisi teenuseid.

Veebiseminaril käsitleme valmidusastme meetodi sisu ja kasutamise reegleid ning teeme ka praktilise näite. Tule ja saa oma küsimustele vastused!

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

 • teab, mis on valmidusastme meetodi üldreeglid
 • teab, kuidas kasutada korrektselt valmidusastme meetodit
 • teab, kuidas kajastada teenust valmidusastme meetodil

Maire Otsus-Carpenter käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • valmidusastme meetodi üldreeglid
 • valmidusastme meetodi kasutamine
  • valmidusastme määramise meetodid
  • arvesse võetavad tulud
  • arvesse võetavad kulud
 • teenuse kajastamine valmidusastme meetodil
 • praktiline näide


Koolitaja


Maire Otsus-Carpenter
Maire Otsus-Carpenter

Maire on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal, tegutsenud nii pearaamatupidajana kui audiitorina. Ta omab pikaajalist raamatupidamise ja finantsjuhtimise valdkonna koolitaja kogemust. On tegutsenud lepingulise lektorina Mainori Kõrgkoolis ja Tallinna Ülikoolis. Koolitusfirmas Addenda on Maire koolitanud alates aastast 2007. Alates 1994. a. on Maire vandeaudiitor ning kuulub Eesti Audiitorkogusse.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!