Kortermajade rekonstrueerimine*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Koolitusel käsitleme eelmise sajandi alguses ehitatud hooneid sealhulgas Lenderi maja, mis on puitmaja kahe puidust trepikojaga ja Tallinna maja, mis on puitmaja ühe kivitrepikojaga. Lisaks toome näiteid Stalini-aegsete majade ja natuke ka hilisemate monteeritavate raudbetoonelementidest majade rekonstrueerimise kohta. Vaatame võimalusi kaldkatuste konstruktsioonide ümberehitamiseks, vahelagedele uute konstruktsioonide tegemiseks, et olemasolevaid konstruktsioone võimalikult palju säilitada ning koormusi võimalikult vähe suurendada. Kõikidel juhtudel käsitleteme ka avade tegemist olemasolevatesse seintesse ja lagedesse ning selle tegevusega kaasnevaid seinte tugevdamisi.

Koolituse eesmärk on pakkuda majade rekonstrueerimise valdkonna spetsialistidele uusi teadmisi, mis on saadud rekonstruktsiooniprojektide käigus.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • tunneb kaldkatuste konstruktsioone ja nende ümberehitamise võimalusi
  • omab teadmisi vahelagede konstruktsioonide muutmise kohta, arvestades ehitusfüüsikalisi nõudeid vahelagedele ning nende kokkusobimist muude olemasolevate konstruktsioonidega
  • omab olulist teavet avade tegemisest olemasolevatesse kandvatesse seintesse
  • omab olulist teavet avade tegemisest vahelagedesse, kaasa arvatud silindervõlvidesse
  • oskab koolitusel saadud teadmisi kasutada oma töös rekonstrueeritavate objektide ehitamisel

Tõnu Peipman käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • kaldkatuste konstruktsioonid ja nende ümberehitamise võimalused, arvestades konstruktsioonide sisejõude ja siirdeid enne ja pärast ümberehitust
  • vahelagede konstruktsioonide muutmine, arvestades ehitusfüüsikalisi nõudeid vahelagedele ning nende kokkusobimist muude olemasolevate konstruktsioonidega, eriti trepikodadega
  • avade tegemine olemasolevatesse kandvatesse seintesse
  • avade tegemisega kaasnevate suurenenud punktkoormuste vastuvõtmine nii puit- kui ka kiviseintega
  • avade tegemine vahelagedesse, kaasa arvatud avade tegemine silindervõlvidesse

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 21. juunil 2022.

Uute ehitusalaste koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Tõnu Peipman
Tõnu Peipman

Tõnu Peipman on Inseneribüroo Printsiip OÜ ehitusinsener ning vastutav projekteerija. Samuti on ta Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriosakonna osalise koormusega külalisdotsent ning müürsepa ja puussepa kutseeksamite komisjonide liige. Tõnu Peipman omab volitatud inseneri kutsetunnistus (tase 8).


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!