Koroonajuhtum sotsiaal- ja tervishoiuasutuses - isikuandmete töötlemine koroonakriisi ajal

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Veebiseminar on salvestatud 9. oktoobril 2020.

Peale veebiseminarile registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-õppekeskkonda. E-õppekeskkonnas saate seminari vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-õppekeskonnas on seminarid personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil e-õppekeskkonda kasutada Google Chrome või Firefox internetibrauseriga (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

Koroonajuhtum sotsiaal- või tervishoiuasutuses - see toob kaasa meedia kõrgendatud tähelepanu. Milliseid isiku- ja terviseandmeid võib asutus avaldada, kui on teada, et uudis levib kulutulena üle Eesti? Mida peaksid ja tohivad teada saada kliendid/ patsiendid ja kolleegid asutusesiseselt? Milliseid tervise- jm isikuandmeid võib/ peab jagama võimalike COVID-19 kokkupuudet omanud isiku ja tema lähedastega? Kelle suhtes ja milliste andmete ulatuses kehtib täiendav teavitamiskohustus?

Veebiseminari eesmärk on anda sotsiaal- ja tervishoiuasutustele ülevaade, kuidas töödelda klientide ja patsientide terviseandmeid koroonakriisi ajal.

Advokaat Kristina Viznovitš käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

  • mis on isikuandmed? Mis on eriliiki isikuandmed? Mis on isikuandmete töötlemine?
  • millised on isikuandmete töötlemise alused ja põhimõtted
  • kas ja kuidas töödelda hoolekande- või tervishoiuasutuse kliendi/ patsiendi eriliiki isikuandmeid
  • kas ja kuidas töödelda töötajate eriliiki isikuandmeid
  • milliseid tervise- jm isikuandmeid võib jagada asutusesiseselt
  • milliseid tervise- jm isikuandmeid võib/ peab jagama võimalike COVID-19 kokkupuudet omanud isiku ja tema lähedastega?
  • kas ja milliseid andmeid tuleb edastada KOV sotsiaaltöötajale
  • koroonajuhtum hoolekande- või tervishoiuasutuses – meedia tähelepanu ning isikuandmete kaitse

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Koolitaja


Kristina Viznovitš
Kristina Viznovitš

Kristina tegutseb õiguslike probleemide lahendamisel mitmes valdkonnas, eelkõige lepinguõigus, andmekaitse, EL ja rahvusvahelise õiguse ja intellektuaalse omandi valdkondades.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!