Komposiitkonstruktsioonide kasutamine ehitamisel ja hoonete rekonstrueerimisel*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Nagu nimi komposiit juba reedab, on tegemist konstruktsioonidega, mille puhul pannakse koos tööle ehk koormusi vastu võtma erinevatest materjalidest koostatud ristlõiked. Kõige levinumad on teras-betoon-komposiit ja puit-betoon-komposiit. Mõlemal juhul pole betoon lihtsalt koormuseks teras- ja puittaladele, vaid moodustab koostatava tala survetsooni. Puit- ja terastalad aga võtavad vastu tõmbepinged. Niisuguse lahenduse kogu iva on selles, et betoonplaat ja talad ei saaks teineteise suhtes horisontaalsihis libiseda. Nihkejõud erinevate materjalide kokkupuutepinnal saab välja arvutada ning selle põhjal on võimalik arvutada nihketüüblite läbimõõt, tugevusklass ja samm. Koolitusel alustame aga hästi lihtsast, kuid ilmekast ülesandest - mitmest palgist ühe tervikristlõike moodustamisest. Kõigil juhtudel on aluseks tugevusõpetus, millel ka põgusalt peatume.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • suudab aru saada, millistel juhtudel võiks ühe variandina kaaluda komposiitkonstruktsioonide kasutamist, olgu see siis teras- või puit-betoonkomposiit

Tõnu Peipman käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • tugevusõpetuse teema: nihkepinged painutatud tala horisontaallõikes
  • mitmest palgist tervikristlõike moodustamine
  • puit-betoon-komposiitkonstruktsioonid ja võimalikud nihketüüblid
  • teras-betoon-komposiitkonstruktsioonid ja kasutatavad nihketüüblid
  • komposiitkonstruktsioonidega kaetavad suuremad silded
  • komposiitkonstruktsioonide kasutamine hoonete rekonstrueerimisel

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 4 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Uute ehitusalaste koolitustega saate tutvuda SIIT!
Olemasolevate salvestatud üldehituse alaste koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Tõnu Peipman
Tõnu Peipman

volitatud ehitusinsener, tase 8


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!