Klassifitseerimisest ehituses*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Eestis kasutatakse üha laialdasemalt kaasaegseid BIM modelleerimise ja ehitusprojekti juhtimise lahendusi, aga koostööd ja infoliikumist ehituse elukaare erinevate osapoolte vahel saab veel väga palju parandada. Suurimad kitsaskohad on info liikumise ühtsete aluste ja kokkulepete puudumine. Ehitiste kõikidele osalistele arusaadavas ja loetavas formaadis kirjeldamine võimaldab muuta sektori tõhusamaks ja avama võimalusi täiendavaks standardiseerimiseks, automatiseerimiseks ja robotiseerimiseks. Ühtne klassifitseerimissüsteem teeb nii rahvuslikult kui rahvusvaheliselt arusaadavaks ja kasutatavaks teabe, mille puhul on lähtutud ühtsetest klassifikaatori koostamise põhimõtetest ja standarditest. Tuleb arvestada, et iga riigi ehitus- ja kinnisvarasektor on seotud nii oma traditsioonide, kohalike olude kui ka rahvuslike õigusaktidega, seega on iga riigi klassifitseerimissüsteemil alati omad eripärad. Käesolev koolitus annab ülevaate klassifitseerimisest ning selle rakendustest ehituses.

Koolituse eesmärk on selgitada klassifitseerimise olemust, tutvustada ehitusvaldkonnas kasutatavaid klassifitseerimissüsteeme ning nende toimimise põhimõtteid.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • saab aru klassifitseerimise vajadusest ühiskonnas ja eelkõige ehitussektoris
  • tunneb põhilisi ehitusvaldkonna üldkasutatavaid klassifitseerimissüsteeme
  • on võimeline klassifitseerima oma töövaldkonnas kasutatavat teavet

Roode Liias käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • klassifitseerimise olemus ja funktsioneerimise põhimõtted
  • Eestis kasutatavate ehitusvaldkonna klassifitseerimissüsteemide tutvustus
  • rahvusvahelised enam kasutust leidnud ehitusvaldkonna klassifitseerimissüsteemid

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 4,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Uute ehitusalaste koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Roode Liias
Roode Liias

Tallinna Tehnikaülikooli professor-praktik


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!