Kinkelepingu probleemküsimused üldhooldusteenuse ning ülalpidamiskohustuse täitmisel*
Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!
Koolitusel räägime kinkelepingu ja ülalpidamiskohustuse täitmise probleemküsimustest:
- Mida teha, kui lähedane inimene on paigutatud hooldekodusse, kuid tal puudub endal piisavalt raha, et hooldusteenuse eest tasuda. Abivajal oli vara, mille arvelt oleks saanud ennast ülal pidada, kuid abivajaja on vara ära kinkinud ning kinke saaja ei ole nõus kulusid tasuma.
- Millised on kohaliku omavalitsuse võimalused olukorras, kus eakas ei soovi oma vara müüa või kinkelepingust taganeda?
- Kas kinkelepingust taganemise avalduse puhul kehtivad üldised kinkelepingust taganemise põhimõtted või esinevad erinõuded, mida tuleb täita?
ja mitmed teised küsimused, mis KOV sotsiaaltöötajatele igapäevaselt muret tekitavad seoses asjaoluga, et abivajajal ei ole piisavalt raha ega vara, et oma hooldusteenuse eest tasuda ning perekonnaliikmed ei ole nõus või nad on vabastatud abivajaja ülalpidamiskulude tasumisest. Vaatame koolituse käigus, millised on kohaliku omavalitsuse võimalused ja aktuaalne kohtupraktika, mis seoses kinkelepingu ja ülalpidamiskohustuse täitmisega esilekerkinud on.
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- teab, millised on kohaliku omavalitsuse kohustused ja võimalused kinkelepinguga seotud küsimustes üldhooldusteenuse ja ülalpidamiskohustuse täitmisel
Janne-Liisa Ottis käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:
- Mis on testament? Pärimisleping? Kinkeleping?
- kohustused ja koormised kinkelepingus
- kinkelepingust taganemise võimalused?
- ülalpidamiskohustuse arvestamine kinkelepinguga seotud
- aktuaalne kohtupraktika
E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Uute sotsiaaltöö alaste koolitustega saate tutvuda SIIT!
Koolitaja
Advokaadibüroo DEM vandeadvokaat