Kasutus- ja kapitalirent (Eesti finantsaruandluse standardi järgi)*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Renditehingud on äritegevuses laialdaselt levinud ja on oluline, et need oleks ka raamatupidamises õigesti kajastatud. Praktikas on sageli probleemiks rendilepingu korrektne klassifitseerimine - kas tegu on kasutus- või kapitalirendiga. Samuti peab rentnik tegema valiku, kas kasutada rendi kasutamisel SME IFRS arvestuspõhimõtet või IFRS 16 arvestuspõhimõtet.

Finantskonsultant Maire Otsus-Carpenter annab koolitusel ülevaate, millal tuleb rent raamatupidamises kajastada kasutusrendina ning millal kapitalirendina. Samuti räägime sellest, kuidas neid rente kajastada. Koolitusel räägime renditehingute kajastamist Eesti finantsaruandluse standardi kohaselt.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab, mis on rentide klassifitseerimine kasutus- ja kapitalirendiks
  • teab, kuidas käib renditehingute kajastamine

Maire Otsus-Carpenter käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • rentide klassifitseerimine kasutus- ja kapitalirendiks
  • renditehingute kajastamine rendileandja raamatupidamises
  • renditehingute kajastamine rentniku raamatupidamises, arvestuspõhimõtte valik
  • SME IFRS arvestuspõhimõte
  • IFRS 16 arvestuspõhimõte
  • müügi-tagasirenditehingud

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 14. juunil 2022.

Uute raamatupidamise koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Maire Otsus-Carpenter
Maire Otsus-Carpenter

Maire Otsus-Carpenter on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal, tegutsenud nii pearaamatupidajana kui audiitorina. Ta omab pikaajalist raamatupidamise ja finantsjuhtimise valdkonna koolitaja kogemust. On tegutsenud lepingulise lektorina Mainori Kõrgkoolis ja Tallinna Ülikoolis. Koolitusfirmas Addenda on Maire koolitanud alates aastast 2007. Alates 1994. a. on Maire Otsus-Carpenter vandeaudiitor ning kuulub Eesti Audiitorkogusse.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!