1gqtj0nsfacnvqalmc48

Hooajatööd: millist lepingu liiki valida ja mida lepingu sõlmimisel tähele panna?

Osalen seminaril

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Suvisel perioodil on tööandjatel sagedamini vajalik sõlmida hooajaliste tööde jaoks lühiajalisi lepinguid. Seminaril püütakse tööandjal aidata orienteeruda esmalt küsimuses, milline lepinguliik oleks kõige sobivam valida. Seejärel käsitletakse küsimusi, kuidas lepingut ette valmistada ning vormistada ning muuhulgas seda, millised on kaasnevad riiklikud kohustused (registreerimine Maksu- ja Tolliameti töötamise registris). Samuti arutletakse, kas ja millised võimalused on tööandjal mugandada juba olemasolevaid töölepinguid hooajatööde tegemiseks ning millised on ületunnitöö tegemisega seoses esinevad sagedasemad probleemküsimused.

Teemad:

  • töö tegemine töölepingu vs võlaõigusliku lepingu alusel
  • tähtajalise töölepingu sõlmimise erisused
  • läbirääkimised lepingu sõlmimiseks
  • nõuded lepingu vormile ja sisule; nõuete rikkumise võimalikud tagajärjed
  • töölepingu muutmine – nõusolekud ja vormistamine
  • alaealise töötajaga töölepingu sõlmimise erisused
  • ületunnitöö tegemise põhilised probleemküsimused
  • registreeringud Maksu- ja Tolliameti töötamise registris


Koolitaja


Elena Lass
Elena Lass

Advokaadibüroo Kaarma & Kaldvee jurist. Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistratuuri. Viis aastat töötas Elena audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. BDO-s oli Elena tihedalt seotud suurte palgaklientide tööga, arvestades töötasusid näiteks ettevõtetele nagu Skype jne. Peale BDO-st lahkumist asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastal 2015 asus Elena juristina tööle advokaadibüroosse Kaarma & Kaldvee, kus ta tegeleb muuhulgas klientide tööõiguse alaste küsimustega. Elena on pidanud aastast 2012 tööõiguse ja palgaarvestuse loenguid ja seminare Tallinna Tehnikaülikooli finantsarvestuse instituudi juures ning aastast 2013 ka Täiskasvanute Koolituskeskuses. Samuti on Elena esinenud näiteks Tallinna Konverentside, Raamatupidajate Kogu jt poolt korraldatud konverentsidel ja koolitustel. Ka on Elena avaldanud mitmeid erialaseid artikleid erinevates väljaannetes, näiteks ajakirjades MaskuMaksja ja Personalipraktik.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!