Suvepäevad, koolitused, kingitused, annetused - kas ja kuidas maksustada?*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Suvi pole enam kaugel ning ilmselt paljud ettevõtted ja asutused on juba alustanud suvepäevade ning motivatsiooniürituste planeerimisega, millega kaasnevad ka esinduskulud ning kingituste tegemine. Kuidas maksustada suvepäevi ja motivatsiooniüritusi? Kuidas eristada erinevat liiki kingitusi ja millal võib tekkida erisoodustuse maksukäsitlus? Mida arvestada esinduskuludena ning milline on siinkohal maksuspetsiifika? Kuidas käib annetuste maksustamine?

Maksuspetsialist Aule Kindsigo toob Teieni kõige olulisema info esinduskulude ja kingituste maksustamisel ning toome Teieni riskikohad, millega peab arvestama.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, kuidas maksustada firmapidusid, kingitusi, annetusi ja vastuvõtukulusid
 • teab riskikohti, millega peab arvestama kulude maksustamisel

Aule Kindsigo käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • erisoodustuse mõiste ja olemus
 • kingitused, annetused, vastuvõtukulud
 • millal kingitus, millal vastuvõtukulu, millal erisoodustus
 • kingitused, sealhulgas reklaamkingitused
 • müügikampaaniad ja tarbijaloteriid
 • annetus versus sponsorlus
 • kingitused ja üritused oma töötajatele
 • mida loetakse vastuvõtukuluks
 • suvepäevade ja firmapidude kulude maksustamine

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 8. juunil 2022.

Uute raamatupidamise koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Aule Kindsigo
Aule Kindsigo

Aule Kindsigo on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal. Täiendanud ennast erinevatel kursustel nii Eestis kui välismaal.Töötanud pikki aastaid Maksuametis, hilisemas Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel, viimased nendest Põhja Maksukeskuses juhataja ja Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja. Aule on olnud esineja paljudel maksukoolitustel ja kursustel erinevate firmade ja kõrgkoolide (TTÜ, SKA) kutsel, samuti töötas aastatel 2009-2015 maksunduse lektorina Estonian Business Schoolis, kus ta 2012/2013 õppeaastal valiti tudengite poolt parimaks erialaõppejõuks. On mitmete maksuõiguse artiklite autor.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!