Droon-fotogrammeetriline mõõdistus ja sellel põhinev modelleerimine: soovitused töövõtete valikuks*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastab me tõendi. Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 4. veebruaril 2022.

Droonitehnoloogia ja fotogrammeetriliste meetodite kiire areng on loonud soodsad tingimused nende kasutuselevõtuks praktikas, näiteks mõõdistustöödeks ning situatsioonide dokumenteerimiseks. Suure automatiseerituse tõttu nii mõõdistusel kui ka hilisemal andmetöötlusel on droon-fotogrammeetrilist meetodit mugav ja võrdlemisi lihtne rakendada ning seetõttu on see kergesti käsitletav eri valdkondade spetsialistidele. Kuigi meetodit iseloomustab automatiseeritus ning kasutuslihtsus, aga mõneti ka odavus, võimaldab see saavutada küllaltki kõrget, kuni mõne sentimeetri suurusjärku, modelleerimistäpsust. Küll aga on oluline teada, et saavutatav täpsus sõltub suuresti valitud töövõtetest ning mõõdistus- ja modelleerimisparameetritest. Seega on käesoleva koolituse eesmärk selgitada droon-fotogrammeetrilise meetodi põhimõtteid. Praktiliste näidete ja akadeemilise kirjanduse põhjal käsitletakse valitud töövõtete mõju modelleerimistulemustele ning antakse soovitused optimaalsete töövõtete ning mõõdistus- ja modelleerimisparameetrite valikuks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab droon-fotogrammeetrilise meetodi võimalusi ning erinevaid kasutusviise
  • on teadlik erinevate töövõtete mõjust saavutatavatele modelleerimistulemustele
  • oskab valida sobivad töövõtted ja mõõdistusparameetrid vastavalt töö iseloomule
  • on kursis RTK-GNSS tüüpi droonidega kaasnevate eripäradega mõõdistusel ja andmetöötlusel

Sander Varbla käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • ülevaade droon-fotogrammeetriast: võimalused ja piirangud, kasutusviisid ning peamiselt rakendatavad meetodid
  • maapealsete kontrollpunktide kaasamine mõõdistustesse. Nende üldine vajadus ning mõju saavutatavatele modelleerimistulemustele
  • lennuparameetrite (näiteks fotode ülekate, kaamera kaldenurk, lennukõrgus) mõju modelleerimistulemustele
  • kaamera kalibreerimine, selle vajadus ja meetodid ning mõju modelleerimistulemustele
  • täpsushinnangud teostatud tööde ja akadeemilise kirjanduse näitel


Koolitaja


Sander Varbla
Sander Varbla

Sander Varbla, Tallinna Tehnikaülikooli ehitus ja arhitektuuri instituudi nooremteadur


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!