Ehitis avalikus veekogus. Kaldaga püsivalt ühendatud ehitised*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 21. aprillil 2022.

Tuuleparkide, aga ka elektri- ja sideliinide rajamine avalikesse veekogudesse on toonud Riigikogu menetlusse seadusemuudatused, mille eesmärk on muuta avalikku veekogusse rajatiste rajamise reeglid selgemaks.

Avalik veekogu kuulub riigile. Avalikku veekogusse kaldaga püsivalt ühendamata ehitise ehitamiseks tuleb taotleda hoonestusluba. Hoonestusluba tuleb taotleda ka kaldaga funktsionaalselt seotud ehitise rajamiseks. Sellisteks ehitisteks on näiteks veesõidukite teenindamiseks vajalikud sadamarajatised või tehnovõrgud, mis asuvad küll vees, kuid mis on mõeldud kaldal asuva ehitise teenindamiseks, näiteks kaldaga ühendamata sadamakai. Samuti tuleb hoonestusluba taotleda vees asuvale ja kaldaga ühendatud tehnovõrgule (näiteks torujuhe või veekaabelliin). Selliseks ehitiseks võib olla näiteks elektri- või sidekaabelliin, mis kulgeb läbi mere või jõe.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade avalikku veekogusse, sealhulgas merre ehitamise ja kaldaga funktsionaalselt seotud ehitise ehitamise õiguslikust raamistikust.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab hoonestusloa menetlemise protsessi, sealhulgas menetlusse võtmine ja menetlusse võtmisest keeldumise aluseid
  • teab hoonestusloa kehtetuks tunnistamise aluseid
  • teab kaldaga funktsionaalselt seotud ehitise ehitamiseks vajalik lubade menetlemisega seotud protsessi, ehitus- ja kasutusloa küsimused kohalikus omavalitsuses

Vandeadvokaat Alar Urm käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • ehitis avalikus veekogus
  • kaldaga funktsionaalselt seotud ehitiste ehitamine
  • hoonestusloa taotlemine ja menetlus
  • hoonestusloa kehtetuks tunnistamine
  • ehitusloa taotlemine ja andmine
  • kasutusloa taotlemine ja andmine
  • plaanitavad seadusmuudatused


Koolitaja


Alar Urm
Alar Urm

Tegutseva vandeadvokaadina on vandeadvokaat Alar Urmi töölaual just ehitus- ja riigihangete valdkonna lepingud, probleemküsimused ja vaidlused. KOV tööspetsiifikaga on Alar Urm puutunud kokku enam kui 20. aasta vältel. Alar Urm on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega: on erinevate ülikoolide lektor, lisaks on tal juhi kogemus erinevatest riigiasutustest, paljude äriühingute nii nõukogu kui ka juhatuse liikme kogemus.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!