Aeromõõdistus drooniga ja saadud punktipilve ning ortofoto kasutamine projekteerimises, detailplaneeringutes ja topo-geodeetilistes uuringutes*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Kuidas on võimalik kasutada droone igapäevases töös oma eesmärkidest tulenevalt? Alati on suur küsimus, kas ja kuidas üldse on võimalik droone kasutada mõõtmisteks - seni on droonide pärusmaa olnud ju suuresti vaid ilusad fotod ja videod. Samuti on suured kahtlused ja küsimused droonidega tehtud geodeetiliste alusplaanide mõõdistustäpsuse osas. Koolitusel saavad aga kõik need kahtlused hajutatud ja küsimused tõestuspõhised vastused, mida koolitaja hajutab ja tõestab läbi tehtavate katsete ja praktiliste näidete. Koolitaja toob koolitusel praktilised ja reaalsed näited, kuidas saab aeromõõdistuse andmeid kasutada erinevates tarkvarades - nii punktipilve kui ka ortofotot. Ja tõestab, et saadud info on väga informatiivne ja hea täiendav materjal ükskõik millisele olemasolevale andmekogule. Muuhulgas saab infot, mida tuleks teada ja mis on oluline aeromõõdistuse tellimise juures.
Koolituse käigus vaadatakse ka, mida osalejal on võimalik enda kasutuses oleva drooniga teha ning mida vajadusel jälgida ja teada, et saavutada võimalik maksimaalne hea tulemus.

Koolituse eesmärk on anda teavet aeromõõdistuse põhimõtetest ja võimalustest ning kuidas aeromõõdistatud andmeid kasutada erinevatel eesmärkidel ja kohtades, nagu näiteks projekteerimisel, detailplaneeringutes ja topo-geodeetilistes uuringutes. Infot edastatakse läbi konkreetsete, praktikas läbi kogetud isiklike näidete. Koolitusel antakse ka praktilisi soovitusi mõõdistustööde, andmetöötluse ja andmete kasutamiseks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab, millist drooni milleks saab kasutada ning mida jälgida droonide juures
  • teab kuidas planeerida aeromõõdistust drooniga ning kuidas see läbi viia
  • on teadlik aeromõõdistusandmete kasutamise võimalustest ja oskab neid andmeid kasutada
  • teab aeromõõdistamise tulemuste võimalikku täpsust
  • teab, mida silmas pidada aeromõõdistuse tellimisel, et saada soovitud tulemus
  • on teadlik, kuidas saab aeromõõdistatud andmeid kasutada näiteks täiendavalt topo-geodeetilisele alusplaanile või selle asemel ja oskab seda teha
  • on võimeline oma enda drooniga tegema esimesed aeromõõdistused

Vaiko Veeleid käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • ülevaade droonidest, sensoritest ja lennutamise regulatsioonidest
  • aeromõõdistamiste planeerimine ja lennuplaneerimise tarkvarad
  • fotogramm-meetriliste tarkvarade ülevaade ning nende kasutamise põhimõtted
  • lõpptulemuse hindamine ja kontrollimine
  • lõpptulemuse kasutamine tarkvarades

E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemias kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 2,3 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 14. juunil 2022.

Uute ehitusalaste koolitustega saate tutvuda SIIT!


Koolitaja


Vaiko Veeleid
Vaiko Veeleid

Hades Geodeesia OÜ geodeetiliste tööde projektijuht ning ettevõtte 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamise eestvedaja


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!