Väljakutsed riskianalüüsis 2022: senine praktika ja muudatused õigusaktides*

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 14. detsembril 2021.

Koroonakriisi tingimustes on riskianalüüsist saanud töökeskkonna korraldamise alustala, mille abil selgitatakse välja kui palju mõjutavad töötajate tervis töökeskkonna ohutegurid ja kas töökeskkonnas esineb õnnetusohte. Koolitusel anname juhiseid riskianalüüsi koostamiseks ja uuendamiseks. Jagame praktilisi näpunäiteid, kuidas tuvastada ja hinnata ohutegureid ning määrata riskitaset ja võimalikke ennetustegevusi. Rääkimata ei jää riskianalüüsi ja vaktsineerimise seos. Muuhulgas räägime kaugtöö riskide hindamisest kodukontoris.
Vastame enamlevinud küsimustele:
  • Millised on tööandja kohustused bioloogilise ohuteguri osas koroonaviiruse kontekstis ja milliseid võimalusi töötajate kaitseks annab riskianalüüsi koostamine?
  • Millistel juhtudel võib riskianalüüs anda aluse töötajate vaktsineerimisele?
  • Millised on tegevuskava soovituslikud elemendid?

Koolituse eesmärk on anda organisatsiooni juhtidele, töökeskkonna spetsialistidele, personalijuhtidele ning teistele spetsialistidele teadmisi riskianalüüsi ja tegevuskava läbiviimiseks, sh kodukontori tingimustes.

Õpiväljundina koolituse läbinu:
  • oskab määratleda bioloogilisi ohutegureid töökeskkonna riskianalüüsis
  • teab, kuidas riske sisuliselt hinnata
  • teab, kuidas määrata rsikidele õige riskitase
  • teab, kuidas uuendada töökeskkonnda riskianalüüsi ja tegevuskava

Töökeskkonna spetsialist Veronika Kruustik käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

  • tööandja kohustused töökeskkonna hindamisel
  • koroonaviirus kui bioloogiline ohutegur
  • riskide hindamine kaugtööl
  • muudatused riskianalüüsis ja tegevuskavas
  • riskianalüüsi olulisus vaktsineerimise seisukohalt


Koolitaja


​Veronika Kruustik
​Veronika Kruustik

Veronika Kruustik, Addenda OÜ töökeskkonna spetsialist.

Veronika Kruustik on tegelenud tööohutuse valdkonnaga aktiivselt aastast 2001 osutades töökeskkonna teenust nii suurtes kui väikestes ettevõtetes sõltumata nende tegevusalast. Veronikal on töökeskkonnaspetsialisti ja töökeskkonnanõukogu juhi kogemus. Ta on kvaliteedijuht-siseaudiitor erinevates ettevõtetes aastast 2005. Aastast 2014 on ta Tartu Töövaidluskomisjoni kaasistuja.

Koolitajana proovib Veronika Kruustik leida alati vastuseid osalejate küsimustele, vajadusel neid ka pärast koolitust täpsustades ja eraldiseisvalt vastates!


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!