Sisekliimat ja ventilatsiooni käsitlevad uued Eesti ja Euroopa standardid

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Koolitus on salvestatud 7. detsembril 2020.

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolituse salvestust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab 5,5 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Tõendi väljastamise eelduseks on veebikoolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebikoolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Nii projekteerimisel kui ka ehitamisel on vajalik tugineda kogemusele, mis tagab nii kvaliteedi kui ka ohutuse. Kogemuse väljundiks on erinevad normid ja standardid. Erinevalt paljudest teistest riikidest ei ole Eestis ehitusnorme, vaid juhindutakse standarditest. Juba aastaid on ventilatsiooni kavandamisel ja ehitamisel aluseks Euroopa standardid, millele koostatakse rahvuslikud lisad.
Viimasel kahel aastal on kaotanud kehtivuse standardid EVS-EN 15251:2007 „Sisekeskkonna algandmed hoonete energiatõhususe projekteerimiseks ja hindamiseks, lähtudes siseõhu kvaliteedist, soojuslikust mugavusest, valgustusest ja akustikast” koos vastavasisulise rahvusliku lisaga EVS 916:2012. See on asendunud Euroopa standardiga EVS-EN 16798-1:2019 „Hoonete energiatõhusus. Osa 1: Sisekeskkonna lähteandmed hoonete energiatõhususe projekteerimiseks ja hindamiseks, lähtudes siseõhu kvaliteedist, soojuslikust mugavusest, valgustusest ja akustikast. Moodul M1-6.“ Vastavalt uuele korrale sisaldub selles standardis ka Eesti standardi rahvuslik lisa.
Kuna 2017 aastal jõustunud Euroopa standard EVS-EN 16798-3:2017 „Hoonete energiatõhusus - Osa 3: Mitteeluhoonete ventilatsioon – Moodulid M5-1,M5-4 –Üldnõuded ventilatsiooni- ja ruumiõhu konditsioneerimissüsteemidele“ on eeltoodud standardiga vahetult seotud ja rahvuslik lisa EVS 906:2017 haakub äsjailmunud standardis kajastatuga, siis on otstarbekas vaadelda neid dokumente koos.

Koolituse eesmärk on eeskätt anda ülevaade muudatustest ja täiendustest võrreldes senikasutatud standarditega, aga ka üldiselt tutvustada standardites sisalduvat.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • omab ülevaadet sisekliimat ja ventilatsiooni käsitlevatest uutest Eesti ja Euroopa standarditest
  • on kursis Euroopa standardiga EVS-EN 16798-1:2019 „Hoonete energiatõhusus. Osa 1: Sisekeskkonna lähteandmed hoonete energiatõhususe projekteerimiseks ja hindamiseks, lähtudes siseõhu kvaliteedist, soojuslikust mugavusest, valgustusest ja akustikast“ ja tunneb selle standardi normlisa: EVS-EN 16798-1:2019/NA:2019 „Kõik rahvuslikud soovitatud sisekeskkonna kriteeriumid
  • on kursis standardiga EVS-EN 16798-3:2017 „Hoonete energiatõhusus - Osa 3: Mitteeluhoonete ventilatsioon – Moodulid M5-1,M5-4 –Üldnõuded ventilatsiooni- ja ruumiõhu konditsioneerimissüsteemidele“ ja teab selle Eesti rahvusliku lisa EVS 906 seost uue standardiga

Peeter Parre ja Jarek Kurnitski käsitlevad koolitusel järgnevaid teemasid:

  • normdokumendid millest juhinduda ventilatsiooni kavandamisel ja ehitamisel
  • Euroopa standard EVS-EN 16798-1:2019 „Hoonete energiatõhusus. Osa 1: Sisekeskkonna lähteandmed hoonete energiatõhususe projekteerimiseks ja hindamiseks, lähtudes siseõhu kvaliteedist, soojuslikust mugavusest, valgustusest ja akustikast“
  • standardi EVS-EN 16798-3:2017 „Hoonete energiatõhusus - Osa 3: Mitteeluhoonete ventilatsioon – Moodulid M5-1,M5-4 –Üldnõuded ventilatsiooni- ja ruumiõhu konditsioneerimissüsteemidele“ ja selle Eesti rahvusliku lisa EVS 906 seos uue standardiga
  • muudatuste-täienduste selgitused ja põhjendused


Koolitaja


Addenda
Addenda

Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!