Mehitamata õhusõidukite kasutamine mõõdistustööde läbiviimiseks ja ehitusprotsessi dokumenteerimiseks ning jälgimiseks

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Koolitus on salvestatud 10. märtsil 2021.

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolituse salvestust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolituskava on hinnatud EGÜ poolt ja annab 4 täiendusõppe punkti (TP).

Tõendi väljastamise eelduseks on veebikoolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebikoolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Droonitehnoloogia kiire areng ning uued väljakutsed projektide koostamisel ja ehituse dokumenteerimisel on toonud veel mõned aastad tagasi hobientusiastide kasutuses olnud tehnoloogiad ehituse igapäevasesse kasutusse. Tutvustame viimaste aastate projektide näitel mehitamata õhusõidukite kasutusvõimalusi ülevaatepiltidest, inspekteerimise võimaluste, mõõdistustööde ja mahtude arvutamiseni.

Koolituse eesmärk on tutvustada droonide erinevaid kasutusvõimalusi koos nende positiivsete ja negatiivsete külgedega. Alustades seadusandluse ja asjakohaste normide lühikesest tutvustusest. Erinevate levinumate mehitamata õhusõidukite eripärade ja kasutuskohtade tutvustamine. Lendamise eripärad erinevates asukohtades ja ilmastikuoludes. Kasutatavate tarkvarade ja meetodite tutvustus. Mõõdistuste läbiviimisel esinevad vea(ohu)kohad.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • on tuttav mehitamata õhusõidukite erinevatest kasutusviisidega
  • on teadlik asjakohastest seadustest ja normidest, ning teab, kust neid leida
  • oskab valida ülesande jaoks sobiliku mehitamata õhusõiduki lahenduse ja teab selle plusse ja miinuseid
  • oskab vajadusel kombineerida mehitamata õhusõidukite tehnoloogiaid muude mõõdistusviisidega
  • teab fotogrammeetria võimalusi

Mart Rae käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • asjakohase seadusandluse tutvustus
  • vajalik riist- ja tarkvara ning selle tutvustus
  • droonide kasutuskohad ja viisid erinevate teostatud objektide näitel
  • ohukohad ja ilmnenud probleemid; kuidas neid vältida, või parandada
  • täpsushinnangud teostatud tööde näitel.



Koolitaja


Mart Rae
Mart Rae

Mart Rae on Rae Geodeesia OÜ inseneribüroo omanik. Igapäevaselt tegeleb ehitusuuringute ja mõõdistuste läbiviimisega. Suur osa Rae Geodeesia töömahust on seotud erinevate mehitamata õhusõidukitega teostatavate töödega. Varasemalt on Mart töötanud geodeedi, peageodeedi, kui ka tegevjuhina. Kõige pikema osa oma karjäärist - 14 aastat - Nordecon AS geodeesiatöid juhtides. Suuremad droonide abil teostatud tööd on olnud 2020. aasta 330kv L300 Ahtme-Tartu lõigu, L301 Tartu-Läti lõigu ja Sirgala harjutusvälja geodeetilised uuringud. Varasemalt on üheks huvitavamaks tööks olnud riigipiiri projekteerimine, kus Mardi vastutada olid kõik ehitusuuringud. Mart on aidanud käima lükata BIM-i kasutamist, ning on osalenud erialaste normide ja seadusandluse välja töötamises, tegutseb aktiivselt koolituste läbiviimisel.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!