Rpaunzlgqggujxey4slr

Keskmise töötasu alusel makstavate tasude arvestamise probleemid

Osalen seminaril

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Tööandjatel tekib seoses töötajate põhipuhkusele minemisega palju küsimusi keskmise töötasu arvestamise nüansside kohta. Seminaril käsitletakse põhjalikult põhipuhkuse tasu arvestamise regulatsiooni keerukusi ja tuuakse näiteid. Seminaril osalejad saavad oma teadmistele kinnitust või lisa ka muude keskmise töötasu arvestamise aspektide ja juhtumite osas.

Teemad:

  • põhipuhkuse tasu arvestamise regulatsioon ning näited
  • millistel muudel juhtudel on tööandja kohustatud arvestama keskmist töötasu? (sealhulgas nn „üllatavad“ juhtumid õigusaktides)
  • keskmise töötasu arvutamise alused ja üldmõisted, nende tähendus määruses ning keerukamad nüansid ning näited
  • kuidas arvestada keskmist töötasu ebastandardse graafiku või arvestusperioodiga töötaja puhul
  • millised töötajaga kokkulepitud tasud tuleks lugeda keskmise töötasu hulka
  • keskmise töötasu ümberarvestamise regulatsioon
  • tasude periodiseerimise põhimõte
  • indekseerimise põhimõte
  • eriolukorrad keskmise töötasu arvestamisel (lühiajaline töösuhe; kui tasu pole makstud viimased 6 või 12 kuud)
  • tööandja haigushüvitise, lõpparvega makstavate hüvitiste (koondamishüvitis, vähem etteteatamise hüvitis), põhipuhkuse kompensatsiooni arvestamise näited


Koolitaja


Elena Lass
Elena Lass

Advokaadibüroo Kaarma & Kaldvee jurist. Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistratuuri. Viis aastat töötas Elena audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. BDO-s oli Elena tihedalt seotud suurte palgaklientide tööga, arvestades töötasusid näiteks ettevõtetele nagu Skype jne. Peale BDO-st lahkumist asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastal 2015 asus Elena juristina tööle advokaadibüroosse Kaarma & Kaldvee, kus ta tegeleb muuhulgas klientide tööõiguse alaste küsimustega. Elena on pidanud aastast 2012 tööõiguse ja palgaarvestuse loenguid ja seminare Tallinna Tehnikaülikooli finantsarvestuse instituudi juures ning aastast 2013 ka Täiskasvanute Koolituskeskuses. Samuti on Elena esinenud näiteks Tallinna Konverentside, Raamatupidajate Kogu jt poolt korraldatud konverentsidel ja koolitustel. Ka on Elena avaldanud mitmeid erialaseid artikleid erinevates väljaannetes, näiteks ajakirjades MaskuMaksja ja Personalipraktik.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!