Cemxtbajqobs6ahjw6ew

Dividendide ja laenude maksukäsitlus ja probleemid

Osalen seminaril

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Seminaril käsitleb maksuspetsialist Tõnis Jakob dividendide ja laenude uusi maksustamise põhimõtteid ja muudatusi. Toome Teieni dividendi maksmisega ja laenude ümberklassifitseerimisega seotud kohtupraktika.

Teemad:

  • dividendide ja laenude uus maksukäsitlus
  • millal rakendub dividendi maksumäär 20/80 ja millal 14/86 ja millal tuleb dividendilt tulumaks kinni pidada ja millal dividendi ei maksustata
  • mis on varjatud kasumieraldis, millal on laen erisoodustus ja millal ettevõtlusega mitteseotud vara soetamine
  • maksuhaldurile laenude deklareerimise kohustus ja probleemid
  • dividendi ümberklassifitseerimise riskid (nt juhatuse liikme tasuks)
  • dividendi maksmisega ja laenude ümberklassifitseerimisega seotud kohtupraktikaKoolitaja


Tõnis Jakob
Tõnis Jakob

Tõnis Jakob, OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor.

Tõnis Jakob on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Korduma kippuvad küsimused


Millal seminar algab ning millal lõpeb?
Seminar algab kohe, kui Sulle sobib ning saad vaada materjale ning videot lugematu arv kordi vastavalt perioodile, mille ostad.

Alusta nüüd!